SENSEI DARIUSZ BIELSKI 2 DAN
BUSHIDO
INFORMACJE KLUB HISTORIA KADRA MISTRZ GALERIA RANKING
 
  Historia Klubu BUSHIDO
 

HISTORIA MKS 'BUSHIDO' Karate Kyokushin w Międzyzdrojach zapoczątkował Sensei Dariusz Bielski. We wrześniu 1996 r., Prezes klubu Sensei Dariusz Bielski powołał sekcję karate w SP nr 2 w Międzyzdrojach. Utworzono grupę dzieci i młodzieży. Choć początki nie należały do łatwych, to na liczbę zainteresowanych nie można było narzekać. Tak więc rozpoczęły się systematyczne treningi w Międzyzdrojach. Po pierwszych egzaminach na stopnie kyu , wielu uświadomiło sobie, że ciężka praca na treningach zawsze prędzej czy później zaowocuje w postaci kolejnego stopnia . Przyszedł również czas na pierwsze rywalizacje w zawodach. Często kończyły się one niepowodzeniem ale były i małe zwycięstwa, które miały dla nas bardzo duże znaczenie. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że na sukces trzeba długo i ciężko pracować. Mniej ważna stała się wygrana na zawodach. Liczył się udział w nich i reprezentowanie klubu oraz miasta Międzyzdroje. Podczas tych kilku lat wielu przychodziło i odchodziło nie mogąc podołać stawianym im wymaganiom związanych z byciem członkiem klubu i karateką. Lecz ci co za sprawą karate wypracowali w sobie silną wolę, samodyscyplinę i uznali, że jest to ich sposób na życie, zostali na treningach do dziś. Myślę, że chwilami kosztowało to dużo wyrzeczeń i przede wszystkim cierpliwości. Gdyby nie osoba Sensei i Jego chęci, w Międzyzdrojach na pewno nadal nie byłoby karate Kyokushin. Sekcja Klubu Karate w Międzyzdrojach przyjęła nazwę jako "Międzyzdrojski Klub Sportowy Bushido". Trenerem pozostaje Sensei Dariusz Bielski, posiadacz 3 Dan. Mimo iż klub liczy nie wielu członków bo zaledwie 50 osób to jesteśmy dumni, że reprezentujemy swoje miasto i samych siebie. Mamy nadzieję, że nie jeden z karateków MKS Bushido zdobędzie w przyszłości mistrzowski pas, co da na pewno dużą satysfakcję nie tylko trenerowi ale również nam karatekom MKS. I tego sobie z całego serca życzymy.

Nasze życzenia się spełniły w 2011 roku podczas obozu letniego w Tucholi Edward Chober zdał egzamin na pas mistrzowski 1 Dan.

W miesiącu wrzesień 2012 roku podjęto decyzję o założeniu Stowarzyszenia Kultury Fizycznej pod niezmienioną nazwą Międzyzdrojski Klub Sportowy Bushido i przystąpieniu do Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

KANJI : KYOKUSHIN
 
Film
 
   © 2004-2009 www.bushido.fn.pl - BUSHIDO Międzyzdrojski Klub Sportowy Karate Kyokushin | Opracowanie Graficzne & kodowanie : Wild_heart